jak zabavit kočku když nejsem doma

6 skvělých způsobů, jak zabavit kočku, když nejste doma

Milujete svého chlupatého kočičího přítele, ale je vám smutno, když jste celý den pryč? Kočky se mohou nudit a být úzkostné, když zůstanou doma dlouho samy. Jako zodpovědný rodič domácího mazlíčka je důležité poskytnout kočičce duševní stimulaci a zábavu, když jste pryč.

Interaktivní a robotické hračky

Chcete-li svého chlupatého přítele zabavit, interaktivní nebo robotické hračky jsou nezbytností. Puzzle, které při hře dávají kočce pamlsky, jsou velmi oblíbené. Interaktivní hračky, které se otáčejí a posouvají, čímž uvolňují kousky granulí a zabaví kočky na celé hodiny. Můžete také vyzkoušet hračku s peřím nebo zvrásněným materiálem, se kterým se kočka může ohánět, nebo automatický laser, který bude sám od sebe zapínat a vypínat.

Krmítko pro ptáky za okno

Postavit krmítko pro ptáky hned za okno, ke kterému má kočka přístup, je skvělý způsob, jak ji zabavit na celé hodiny, když nejste doma. Když se ptáci třepotají a krmí, vaše kočka bude touto činností fascinována.

Abyste mohli začít, budete potřebovat jednoduché krmítko pro ptáky, nějaké krmivo a způsob, jak ho připevnit za okno. Dobře se k tomu hodí krmítko s plošinou, které ptákům poskytuje dostatek prostoru k přistání a krmení. Naplňte ho vysokoenergetickými semeny, jako je proso, slunečnice nebo směs semen. Poté krmítko umístěte jen několik metrů od okna a připevněte ho ke stromu, sloupku nebo zdi.

Zpočátku se ptáci mohou zdráhat navštěvovat krmítko, když se vaše kočka dívá z okna. Jejich hlad však nakonec strach překoná. Jakmile se ptáci začnou pravidelně krmit, vaše kočka bude přilepená k oknu a bude sledovat každý jejich pohyb. Čím více bude kočka pozorovat, tím více si ptáci zvyknou na její přítomnost.

Krmítko pro ptáky nejenže poskytuje vaší kočce duševní stimulaci, ale zvuky cvrlikajících ptáků mohou mít uklidňující účinek. Vaše kočka může být dokonce tak zaujata činností u krmítka, že na chvíli zapomene, že jste pryč. A když se vrátíte domů, najdete spokojenou kočku unavenou celodenním pozorováním ptáků.

Mediální zábava

Na YouTube najdete hodiny videí věnovaných ptákům, veverkám a dalším zvířátkům, která mnoho koček fascinují. Stáhněte si některé z nich na televizi, notebook nebo tablet a nechte je pro svou kočku přehrávat. Pohledy a zvuky ji zabaví na dlouhou dobu.

Klasická hudba

Tichá klasická hudba, zvuky přírody nebo ambientní elektronika mohou mít na mnoho koček uklidňující účinek. Vytvořte seznam skladeb s mírnými, opakujícími se písněmi bez dramatických změn tempa nebo hlasitosti. Hlasitost udržujte na nižší úrovni. Tento typ stálého, neměnného zvuku je může ukolébat do stavu uvolnění.

Videa s hračkami pro kočky

Existují také videa natočená speciálně pro zabavení koček, která obsahují pohyblivé kočičí hračky, laserová ukazovátka a péřové hračky. Tyto druhy interaktivních videí, kde se hračky a lasery nepředvídatelně pohybují po obrazovce, mohou stimulovat dravčí instinkty vaší kočky a udržet ji v napětí.

Postavte vaší kočce “hřiště”

Kočky milují místa, kde mohou šplhat, škrábat, ukrývat se a hrát si. Pokud svému kočičímu příteli poskytnete v době vaší nepřítomnosti domácí hřiště, zabaví se na dlouhé hodiny.

Stromy pro kočky

Vaše kočka může na svém novém kočičím stromě šplhat, škrábat se a podřimovat celý den. Hledejte strom, který je alespoň metr vysoký, s několika bidýlky a několika visícími hračkami. Díky této výšce budou mít skvělý výhled do místnosti a možnost skákat z patra do patra.

Tunely

Mnoho koček miluje prolézání tunelů. K dispozici jsou skládací látkové tunely nebo trvalejší tunely z lepenky. Spojte jich několik dohromady a vytvořte překážkovou dráhu. Schovejte do tunelů nějaké hračky nebo pamlsky, aby se kočka mohla při zdolávání dráhy ohánět.

Puzzle krmítka

Skládací krmítka dávkují malé množství granulí nebo pamlsků, když je vaše kočka odpaluje a tlapkuje. Zaměstnávají kočky tím, že využívají jejich přirozené lovecké instinkty. Krmítka se dodávají v různých tvarech, jako jsou míčky, myši a další zvířátka. Můžete si také vyrobit vlastní z prázdných kartonů od vajec, roliček od toaletního papíru a prázdných krabic. Stačí vyříznout několik otvorů dostatečně velkých na to, aby jimi propadly granule, a nechat kočku, ať se vyřádí.

Krabice

Snad každý majitel kočičího mazlíčka ví, jak moc kočky milují krabice. Sežeňte si větší krabici, udělejte do ni několik vchodů a dovnitř zavěště hračky, peříčka nebo tkaničky. Jakmile bude vaše kočka v krabici, zapomene na to, že je doma sama.

Pořiďte si automatické laserové ukazovátko

Automatické laserové ukazovátko je skvělou volbou, pokud chcete svou kočku zabavit, aniž byste se museli starat o jeho zapínání a vypínání. Tato laserová ukazovátka se aktivují na časovač, takže vaše kočka může několik minut honit červený bod.

Umístěte automatické laserové ukazovátko na místo v domácnosti, kde si kočka často hraje, například poblíž škrabadla nebo kočičího stromu. Ujistěte se, že je samotné laserové ukazovátko zajištěno na místě, aby ho kočka nemohla omylem zapnout nárazem. Je také dobré ho nejprve vyzkoušet, když jste doma, abyste se ujistili, že laser nemíří na nic, co by mohlo potenciálně způsobit požár.

Automatické laserové ukazovátko je jednoduché řešení, které může vaší kočce poskytnout hodiny zábavy a cvičení, aniž byste museli hnout prstem.

Sežeňte hlídače koček

Když jste delší dobu pryč, je dobré, aby vaši kočku někdo zkontroloval. Požádejte přítele nebo člena rodiny, aby se u ní zastavil, nakrmil ji, vyčistil kočkolit a věnoval jí trochu lásky a hraní. Pokud to není možné, je skvělou volbou najmutí profesionální chůvy.

Hlídač kočky vás může navštěvovat tak často, jak si přejete, ať už jednou denně nebo několikrát týdně. Postará se o úkoly, jako je krmení, výměna vody, čištění steliva, kartáčování nebo koupání vaší kočky, pokud je to potřeba, a samozřejmě se jí bude věnovat a hrát si s ní.

Extra tip: Kočky ve skutečnosti nejsou rády samy. Pokud můžete, je dobré pořídit kočce kamaráda. Kočky si rády hrají spolu a dělají si navzájem společnost, když nejste nablízku. Když budete mít dvě kočky, nikdy se nebudou cítit osaměle. Mohou vedle sebe spát a hrát hry na ukrácení času.

Sdílejte lásku ❤️