Neschopenka a venčení psa: Způsobí to problémy?
Jste na neschopence a váš pes už poskakuje u dveří, natěšený, že se půjde ven vyvětrat a vykonat potřebu. Můžete ale na neschopence venčit psa nebo si zahráváte se zákonem? Odpovídáme na dotaz jednoho z našich čtenářů.
Neschopenka bez vycházek
Pokud máte neschopenku bez vycházek, venčení psa není dobrým nápadem. Zahráváte si v podstatě se zákonem. Vycházky nemáte povolené proto, že váš zdravotní stav tomu neodpovídá. Pokud byste se psem však chodili ven, znamenalo by to, že na tom ve skutečnosti tak špatně, jak tvrdíte, nejste.
“Vždyť to je jen otázka pár minut.” I kdyby venčení psa trvalo jen pět minut, nikdy nevíte, kdy vás kontrola překvapí. Riskování vám za to nestojí.
Neschopenka s vycházkami
Pokud máte při neschopence vycházky, psa vyvenčit můžete v povolené hodiny. Maximální délka vycházek stanovené vaším ošetřujícím lékařem je 6 hodin. Zkuste si venčení rozvrhnout tak, abyste se psem šli ven alespoň dvakrát denně.
Poraďte se se svým lékařem nebo požádejte, zda by bylo možné časové úseky rozdělit. Určitě si hlídejte čas a choďte opravdu jen ve stanovený čas. Jak bylo již řečeno, nikdy neříkejte nikdy. Kontrola vás může překvapit i v dobu, kdy byste to nečekali.
Co dělat, když potřebuji vyvenčit psa mimo vycházky?
Místo toho, abyste si volali o problémy, zkuste oslovit vaše sousedy nebo člena rodiny. Pokud ani jeden z nich psa z nějakého důvodu vyvenčit nemůže, zkuste se podívat na internet a najít služby, které nabízí venčení psů. V dnešní době už několik takových existuje. Další možností je poptat se na sociálních sítích nebo dát inzerát na Facebook skupinu, která se zabývá venčení psů.
Rada na závěr
Pokud jste na neschopence, je důležité být doma k zastižení v případě kontroly. Pokud kontrola přijde a zjistí, že zrovna venčíte psa, i kdyby to bylo jen pár metrů od bydliště, přijdete o nemocenskou.