Když spadne obraz: Pověra nebo předzvěst neštěstí?

Určitě jste to už někdy slyšeli – když spadne obraz ze zdi, někdo zemře! Jako dítě jsem takových pověr slyšel spoustu. Ale je opravdu pravda, že když spadne obraz, fotografie nebo malba ze zdi, někdo zemře, nebo si lidé pletou dojmy s pojmy (protože rozbité zrcadlo má být předzvěstí smrti, ne spadlý obraz!)

Problémy před námi

Padající obrazy jsou často považovány za znamení, že se blíží těžké časy nebo výzvy. Vesmír vás možná upozorňuje, abyste se emocionálně i prakticky připravili na problémy ve vztazích, kariéře, zdraví nebo financích. Berte to jako znamení, abyste posílili svou obranu a překontrolovali všechny zranitelné oblasti.

Uvolnění negativní energie

Někdy padající obrazy naznačují uvolnění negativní energie nebo zlých duchů v domě. Obrazy fungují jako vodiče této energie a po jejím vypuzení se obrazy zřítí dolů. Provedení očistného rituálu, například posypání soli podél dveří nebo vykouření každé místnosti může pomoci vyčistit zbývající negativní vibrace.

Pokud byl na obraze vyzobrazen někdo, kdo v domě předtím žil, jeho spadnutí by mohlo značit, že duše zemřelé osoby konečně opustila tento fyzický svět. Je velká šance, že byla po nějakou dobu fixována právě na daný obraz nebo fotografii.

Čas na změnu

Padající obraz může být také zprávou, že je čas na změnu ve vašem životě. Vesmír vás nabádá, abyste změnili prostředí, vyzkoušeli nové aktivity nebo se vydali jiným směrem. Neignorujte toto volání – začněte vymýšlet způsoby, jak se vymanit z rutiny a provést pozitivní změny. I malé změny mohou mít velké účinky.

Obraz symbolizuje rutinu – něco, co neustále visí na jednom místě a chytá prach. Když spadne, je to, jako by vám vesmír říkal, abyste udělali nějakou změnu, doslova se “pohnuli” z místa.

Výzva k pokoře

Padlý obraz nám také připomíná, abychom příliš nelpěli na hmotných předmětech nebo egu. Co jde nahoru, musí jít dolů. Pěstujte v sobě pokoru, přijetí a milost. Tyto vlastnosti nám umožňují plynout s vzestupy a pády života. Padající obraz vás žádá, abyste zkontrolovali, zda se váš pocit vlastního já neváže na dočasné věci. Vaše pravá podstata leží mimo to, co se mění a mizí.

Pověra o smrti

Někteří věří, že když obraz spadne ze zdi, je to zlověstné varování nebo předzvěst smrti. Tato pověra se traduje již po staletí a dodnes některé lidi zneklidňuje.

Už odjakživa se věřilo, že padající obraz představuje závoj mezi světem živých a duchovním světem, který se na krátký okamžik zvedne. Zvuky pádu jsou považovány za varování z druhé strany, že se blíží smrt někoho blízkého, ať už přítele nebo rodiny. Někteří se domnívají, že směr, kterým obraz spadl, naznačuje, kdo může být ohrožen.

Ať už se k pověrám hlásíte, nebo ne, spadlý obraz může člověka zarazit. Naše spojení s duchovnem a neznámem je neodmyslitelnou lidskou vlastností. A přestože můžeme podobné události smést ze stolu logikou a rozumem, část z nás si stále klade otázku, zda to přece jen nemůže být varování? Náš celoživotní tanec s realitou smrti zajišťuje, že takové pověry přetrvávají a dávají nám nahlédnout do věčné naděje lidstva na znamení toho, co může přinést budoucnost.

Sdílejte lásku ❤️