koupání v oblečení

Koupání v oblečení: Proč z něj lidé dělají takové tabu?

Nedávno se mi kamarádka svěřila, že její dcera už odmalička nevleze do řeky, rybníka nebo bazenů v plavkách. Představa, že by si měla nandat plavky je pro ni děsivá. Když už koupání, pak jedině v oblečení. Chápu, že lézt v oblečení do vody budí pozornost, ale proč z toho dělat takové tabu?

Proč je koupání v oblečení normální

Koupání v oblečení, ať je to v řece, rybníku, jezeře, moři nebo koupališti je zcela normální. Pokud někdo nechce nosit bikiny, protože se v nich cítí špatně, nebo představa, že by měli ukazovat svá těla je děsí, proč se nekoupat v oblečení – kraťasech nebo tričku? Nevidím v tom žádný problém.

Pokud si daná osoba oblečení, ve kterém plavala, poté sundá a vypere, řešit oblečení, ve kterém se koupeme je asi jako řešit, jestli se modré tričko hodí k černým kalhotům.

Kamarádka, se kterou jsem probírala toto téma se zdála být dost znepokojená. Svěřila se mi, že ji to dost trápí a že dceři pohrozila, že jestli si příště nevezme plavky, k vodě už nepojede. Nedalo mi to a musela jsem se jí zeptat, “a co ti na tom tak vadí?” Odpověděla, že to není normální. Musela jsem znova zareagovat a přimněla jsem si, aby se nad tím, co dceři řekla, zamyslela.

Žijí na venkově, její dcera má jen pár přátel a bránit ji v něčem, co miluje, jen proto, že chce mít na sobě tričko a dlouhé kraťasy, je velmi bolestivé. Obzvlášť pro malé dítě, které vyrůstá prakticky samo a jedinou radost mu dělají výlety k vodě a zvířata, která mají.

Proč se někdo raději koupe v oblečení?

Pokud mluvíme o plavání nebo koupání v oblečení, mluvíme o kraťasech, tílku, tričku apod., ne kalhotech nebo svetru. Existuje samozřejmě řada důvodů, proč někdo volí oblečení místo plavek:

Pohodlí: Pro někoho je zkrátka pohodlnější koupat se v oblečení.

Úzkost: Existují lidé, kteří se bojí ukázat své tělo, protože žijí v přesvědčení, že jejich tělo není dokonalé. Tričko nebo kraťasy jsou pro ně jedinou volbou, jak vlézt do vody a přitom zakrýt části těla, za která se stydí.

Pokud se cítíte dobře, když se koupete v oblečení, nenechte se ovlivnit názory druhých. Je to vaše volba a vaše rozhodnutí – cítíte se tak pohodlněji nebo sebevědoměji, tak proč to měnit? Pokud to nekomu jinému vadí, zřejmě má problém sám se sebou, protože souzení ostatních je známkou nespokojenosti té dané osoby, ne vás.

Sdílejte lásku ❤️