Kytky do ložnice podle feng shui pro zdraví, lásku i peníze

Vaše ložnice je vaším osobním útočiště, kde byste se měli cítit dobře. Ale možná váš milostný život potřebuje povzbudit. Nebo se cítíte ve stresu kvůli penězům. A nebo se den co den probouzíte celí rozlámaní.

Vneste do svého osobního prostoru trochu pozitivní energie pomocí květin feng-šuej! Některé květiny mohou podle principů feng-šuej přitahovat romantiku, bohatství a pohodu.

Principy Feng Shui v ložnici

Než se podíváme na doporučované rostliny, je důležité znát principy feng shui a co je nebo naopak není ideální ve vaší ložnici.

Poloha a uspořádání

Ideální umístění ložnice podle feng-šuej je mimo hlavní vchod a ne přímo proti němu. Když je vaše postel vidět hned po otevření dveří, může to narušit tok energie v místnosti. Záleží také na rozmístění nábytku. Vyvarujte se přeplnění místnosti a dbejte na to, abyste se v prostoru mohli snadno pohybovat. Postel by měla být přístupná z obou stran a neměla by být zastrčená v rohu.

Barvy

V ložnici volte klidné, uklidňující barvy, jako je modrá, zelená a levandulová. Jasně červené a oranžové barvy jsou příliš stimulující a mohou narušovat spánek. U hlavního nábytku se držte minimální barevné palety a akcentujte ji uklidňujícími uměleckými díly. Přirozenou a živou energii do prostoru vnesou také čerstvé květiny.

Nábytek

Postel je ústředním bodem ložnice, proto si vyberte rám a čelo, které se vám líbí. Oblé tvary jsou ideální pro dobré feng-šuej. Noční stolky po obou stranách postele vytvářejí rovnováhu. Úložný nábytek, jako jsou komody a šatní skříně, vám poskytne prostor pro dekompozici, což vede ke klidu. Ujistěte se, že žádná zrcadla v místnosti neodrážejí vaši postel.

Osvětlení

Měkké, ambientní osvětlení je klíčem k relaxaci a romantice. Používejte stmívatelná stropní svítidla, noční lampičky, řetězová světla a svíčky. Vyhněte se zářivkám, které mohou působit chladně a sterilně. Nejlepší je přirozené světlo, proto přes den roztáhněte závěsy a žaluzie, aby dovnitř dopadaly sluneční paprsky.

Láska a romantika

Růže

Růže je podle feng-šuej květinou lásky a romantiky. Umístěte si do ložnice vázu s červenými růžemi, které přitáhnou vášnivou lásku nebo pomohou zažehnout jiskru ve stávajícím vztahu. Červené růže také představují krásu a dokonalost. Pro dosažení nejlepších výsledků používejte pravé růže a vyměňte je, jakmile začnou vadnout.

Orchidej

Půvabná orchidej je další květinou, která může pomoci zvýšit romantiku v ložnici. Orchideje se dodávají v různých barvách, ale nejvášnivější odstíny jsou růžová, červená a fialová. Orchideje představují jemnou krásu a pomáhají vytvořit v prostoru pocit harmonie. Umístěte orchidej v květináči na noční stolek nebo komodu, kde se můžete vy i váš partner těšit z její krásy.

Pivoňka

Svěží pivoňka přináší hojnost a prosperitu spolu s romantikou. Množství zvlněných okvětních lístků v odstínech růžové, červené nebo bílé barvy představuje kvetoucí vztah. Pivoňky mají jemnou, smyslnou vůni, která přetrvává ve vzduchu. Váza s pivoňkami je ideální pro přilákání nového milence nebo pro oživení vášně s vaším celoživotním partnerem.

Lilie

Dlouhověká lilie je ideální květinou pro feng-šuej v ložnici. Zvláště ceněné jsou barevné odrůdy asijských lilií a lilií Casablanca. Svými dramatickými okvětními lístky a sladkou vůní vytvářejí lilie atmosféru bohatství a nádhery. Představují také čistotu, obnovu a pečující vztahy. Umístěte kytici lilií na noční stolek nebo komodu, abyste do svého vztahu vnesli harmonii a oživili intimitu.

Bohatství a prosperita

Správné květiny a rostliny v ložnici mohou podle zásad feng-šuej přitahovat peníze a hojnost. Mezi nejlepší květiny pro bohatství a prosperitu v ložnici patří:

Jasmín

Říká se, že sladká vůně jasmínových květů přitahuje štěstí a peníze. Umístěte květináč s jasmínem na noční stolek nebo komodu a naplňte prostor jeho příjemnou vůní. Jemné bílé květy vám také dodají pocit klidu a pomohou vám v noci dobře usnout.

Bambus pro štěstí

Věří se, že bambus pro štěstí přináší prosperitu a hojnost. Jeho stonky by měly být umístěny ve skupinách po třech, pěti nebo osmi pro nejlepší feng-šuej. Bambus uchovávejte ve váze naplněné oblázky a vodou a umístěte jej do rohu ložnice. Zářivě zelené stonky symbolizují růst, zatímco voda představuje bohatství proudící do vašeho života.

Rostlina peněz (Tlustice)

Tlustice, někdy také známá jako rostlina peněz, se svými kulatými listy má přitahovat prosperitu. Umístěte květináč s touto rostlinou na místo, kde mohou její listy viset dolů, například na horní část police nebo skříně. Když se listy pohybují ve větru, představují peníze proudící ze všech stran. Pravidelné stříhání a přesazování udrží rostlinu zdravou a pomůže vašim financím růst.

Chryzantémy

O chryzantémách se říká, že svými veselými žlutými a červenými květy přitahují prosperitu a hojnost. Umístěte si květináč s chryzantémami na noční stolek, komodu nebo noční stolek. Zářivé květy vám zvednou náladu a naplní ložnici pozitivní energií, která podle feng-šuej může do vašeho života přitáhnout více bohatství a úspěchu.

Zařazením některých z těchto květin a rostlin přitahujících prosperitu do své ložnice vytvoříte dobré feng-šuej pro přitahování peněz a hojnosti. Díky jejich příjemné vůni a zářivým barvám váš prostor ožije pozitivní energií a příležitostmi.

Zdraví a vitalita

Chryzantémy

Chryzantémy se svými veselými žlutými a oranžovými květy mají podle zásad feng-šuej podporovat dlouhověkost a zdraví. Umístěte vázu s chryzantémami do východního nebo jihovýchodního rohu ložnice, abyste posílili své zdraví a vitalitu. Věří se, že zářivé barvy také zlepšují náladu a přinášejí radost.

Růže

Růže jsou považovány za květinu romantiky, ale ve feng-šuej mají také zdravotní účinky. Zejména o červených růžích se předpokládá, že dodají vašemu prostoru energii a podpoří vášeň a elán. Jejich sladká vůně prý uklidňuje nervy a snižuje úzkost. Umístěte vázu s červenými růžemi do ložnice, zejména do východního nebo jihovýchodního rohu, abyste posílili své zdraví a zvýšili hladinu energie.

Orchideje

Orchideje jsou půvabné květiny, které podle feng-šuej vyzařují příjemnou vůni a pozitivní energii. Jejich jemné květy představují dlouhověkost, prosperitu a dobré zdraví. Umístěte si květináč s orchidejemi do ložnice, zejména do východního nebo jihovýchodního rohu, abyste zlepšili svou pohodu. Předpokládá se, že klidná energie orchidejí zmírňuje stres a podporuje klidný spánek.

Levandule

Aromatická rostlina levandule má podle feng-šuej uklidňující vlastnosti, které podporují zdraví a pohodu. Květy levandule nebo esenciální olej můžete použít v ložnici, abyste uvolnili napětí, zmírnili úzkost a podpořili hluboký spánek. Umístěte sušené svazky levandule nebo několik kapek levandulového esenciálního oleje po ložnici, zejména pod polštář, abyste posílili své zdraví díky lepšímu odpočinku a relaxaci.

Začlenění květin feng-šuej do ložnice, zejména do oblasti zdraví na východě a jihovýchodě, má mít blahodárný vliv na vaši fyzickou i emocionální pohodu. Obklopte se krásou přírody a využijte pozitivní energii květin k posílení svého zdraví, nálady a vitality.

Sdílejte lásku ❤️