retrográdní merkur

Retrográdní merkur 2024: Co to je, jak ho přežít a přesná data

Pravděpodobně jste už slyšeli, jak se mluví o retrográdním Merkuru a o tom, že údajně způsobuje výpadky v technologiích a komunikaci, nebo jak se lidé rozcházejí. Co to ale vlastně znamená, když je planeta v retrográdním pohybu?

Co je to retrográdní merkur?

Retrográdní Merkur znamená, že se planeta Merkur na obloze pohybuje pozpátku. Protože se planeta pohybuje nejblíže ke Slunci, vypadá to ze Země, jako by Merkur couval. Ve skutečnosti se ale Merkur nepohybuje zpětně, jde pouze o iluzi.

K tomuto vizuálnímu efektu dochází třikrát ročně, vždy přibližně na tři týdny a každý člověk během tohoto období cítí změny, jak ve své náladě, tak i v náladě ostatních.

Planeta Merkur vládne znamení Blíženců a Panny. V astrologii Merkur představuje komunikaci a komunikační prostředky (počítače, telefony, dopravní prostředky, hodinky), cestování a mozek nebo myšlenky. Jelikož je Merkur retrográdní, všechno to, co představuje, v tomto období jaksi stagnuje nebo nefunguje.

Retrográdní Merkur v roce 2024

V roce 2024 nás čeká retrográdní Merkur hned třikrát. První nastává 1. dubna a končí 25. dubna. Ten druhý přichází 3. srpna a potrvá do 27. srpna. Poslední nastává 25. listopadu a končí následující měsíc, 15. prosince.

1. dubna – 25. dubna 2024 nastává první retrográdní Merkur v ohnivém znamení Berana. Beran představuje rychlost, ohnivost a nepromyšlenost, proto si dávejte pozot na to, co říkáte. Vždy nejdříve myslete než něco vyřknete.

3. srpna – 27. srpna ve znamení Lva a Panny. Lev představuje hrdost, pýchu a štědrost, zatímco Panna symbolizuje zdraví, pořádek a promyšlenost. V tomto období si dávejte pozor na velké utrácení peněz. Investice nemusí být správná, nebo drahé auto, které si pořídíte, může mít skryté poruchy. Jakmile Merkur vstoupí do zemské Panny, zaměřte se na vaše zdraví a na to, co jíte. Alkohol na vás může působit silněji.

25. listopadu – 15. prosince ve znamení Střelce. Jakožto velký myslitel, mudrc a cestovatel, Merkur ve Střelci může přinést různé problémy ohledně cestování, rezervací, zpoždění nebo neschopnost se plně soustředit. Vyhněte se velkým rozhodnutím.

Komunikační zmatky

Jak již bylo řečeno, Merkur v astrologii vládne komunikaci, cestování a technice. Během retrográdního Merkuru může docházet k nárůstu nedorozumění a zpoždění.

Plány mohou ztroskotat, autobus vám může ujet přímo před nosem, lety mohou mít velká zpoždění a ani rozchody nebo argumenty ve vztazích nejsou vyjímkou.

Nejlepší je vždy vše raději překontrolovat, ať to jsou emaily, zprávy, cestovní plány nebo dokumenty, které podepisujete. Zálohujte si elektroniku a buďte ve veškeré komunikaci velmi srozumitelní.

Pokud dojde ke zmatkům, zůstaňte trpěliví a vždy pamatujte, že pokud chcete říct něco nehezkého během tohoto období, je lepší počkat na další den. Je velká šance, že až se vzbudíte, vaše rozhořčení vymizí. Nedělejte impulzivní a nepromyšlená rozhodnutí.

Nejvíce postižená znamení

Znamení, kterým Merkur vládne, jako jsou Blíženci a Panny, pociťují jeho účinky nejsilněji.

Během retrográdního Merkuru mohou Blíženci a Panny pociťovat problémy v komunikaci, problémy s technikou, zpoždění při cestování a potíže s rutinou a rozvrhem. Musí si dávat větší pozor, aby si dvakrát ověřili detaily, znovu si přečetli smlouvy a vyhnuli se nedorozuměním.

I ostatní znamení s umístěním Merkuru jsou ovlivněna, zejména pokud retrográdní Merkur připadá na jejich znamení. Například lidé s Merkurem ve znamení Berana, Lva, Panny nebo Střelce se budou muset v roce 2024 pravděpodobně vypořádat s retrográdním obdobím.

Tito jedinci by si během retrográdního období měli dávat pozor také na nedorozumění, problémy s dopravou nebo elektronickými zařízeními. Mohou se objevit drobné závady, které naruší jejich obvyklý pracovní proces.

Obecně platí, že nejlepší, co může každý během retrográdního Merkuru udělat, je postupovat promyšleněji, dvakrát si ověřit detaily, vyhnout se unáhleným rozhodnutím nebo podepisování smluv a komunikovat trpělivě a jasně.

Proč jsou rozchody v tomto období tak běžné

Rozchody během retrográdního Merkura jsou časté, protože v tomto astrologickém období dochází k nedorozuměním. Merkur vládne komunikaci a technologiím, takže když se zdá, že se pohybuje zpět, vznikají komunikační problémy.

V těchto obdobích častěji selhávají technologie, e-maily se ztrácejí nebo jsou špatně interpretovány a lidé mají více nedorozumění. Špatná komunikace je nejčastějším důvodem problémů ve vztazích a rozchodů a retrográdní Merkur tento problém ještě zhoršuje.

Není tedy divu, že se mnoho párů během těchto tranzitů rozhodne skončit. Tyto rozchody však mohou být způsobeny spíše zmatkem než skutečnou neslučitelností. Nedorozumění, zpoždění a frustrace způsobené retrográdním Merkurem mohou napínat jakýkoli vztah a způsobit hádky, které se vymknou kontrole. Páry se mohou rozejít ukvapeně, aniž by plně pochopily perspektivy toho druhého.

Pokud uvažujete o rozchodu s partnerem v době retrográdního Merkuru, možná by bylo rozumné počkat, až pomine. Možná si uvědomíte, že mnohé problémy jsou nyní způsobeny pouze matoucím tranzitem Merkuru, nikoli zásadními problémy ve vašem vztahu.

Sdílejte lásku ❤️